اخبار

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه:

علم نوپای زیست مواد دارویی در کشور راههای خوبی برای درمان بیماران دارد

کنگره ,زیست مواد دارویی,حوزه سلامت

 رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در کنگره زیست مواد دارویی گفت: علم زیست مواد دارویی یک‌ علم نوپا در کشور است اما راههای خوبی برای درمان بیماران پیش روی حوزه سلامت گذاشته است.

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه دکتر قباد محمدی عنوان کرد: ارزش اصلی کنگره به حضور شما اساتید می باشد ، خیر مقدم عرض میکنم و انشاءاله این کنگره در دو روزی که پیش رو دارد به دستاوردهای مهم خود دست یابد.
 
وی ضمن تشکر از همکاران دانشگاه به ویژه حوزه معاونت تحقیقات و گروه زیست مواد دارویی که تلاش فراوانی برای برگزاری کنگره داشتندگفت: دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در حوزه علم و تولید محصولات فناورانه جزء دانشگاههای پیشتاز است و در سال گذشته جزء دانشگاههای تیپ یک رده بندی شد و در جشنواره رازی نیز در حوزه فناوری رتبه دوم کشور را کسب نمود.
 
وی افزود: با وجود شرکتهای دانش بنیان و شرکتهای فناور و محصولات زیادی که تولید می شود بعد از دانشگاه علوم پزشکی تهران در جشنواره رازی رتبه دوم از آن دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه شد.

دکتر محمدی عنوان کرد: در مجموع امتیازات پژوهشی در جشنواره رازی، رتبه ۶ متعلق به دانشگاه کرمانشاه می باشد و این افتخاری برای همه دانشمندان این دانشگاه است.
رئیس دانشگاه این موفقیتها را نشان دهنده ظرفیتهای علمی و فناوری بالای دانشگاه دانست و گفت: امیدواریم بتوانیم این‌ ظرفیتها را بیشتر شکوفا کنیم و شاهد ارتقای علمی این دانشگاه بیش از پیش باشیم.

 وی عنوان کرد:علم زیست مواد دارویی یک علم نوپا و بین رشته ای در کشور است و نیاز به کنگره ها و سمینارهای مختلفی دارد که‌موجب ارتقاء آن  شود.

دکتر محمدی با بیان اینکه این علم راههای بسیار خوبی را برای درمان بیماران‌ پیش روی درمانگران گذاشته است گفت: به وسیله همین علم در ماه گذشته در دانشگاه کرمانشاه اولین مورد تعویض دریچه قلب ، با روش آنژیوگرافی انجام شد به طوریکه فقط در تهران و دو استان دیگر این روش در حال انجام‌ است.

 وی درپایان ضمن قدردانی صمیمانه از هدایتها و پیشنهادات دکتر حریریان رئیس بورد زیست مواد دارویی کشور گفت: این کنگره با هدف همفکری دانشمندان این رشته برگزار شده است و انشاءالله موجب ارتقا و بهره برداری لازم از این علوم در راستای درمان بیماریها شود.

 

گفتنی است این کنگره اولین کنگره بین المللی زیست مواد دارویی کشور به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه است که در ۲۶ و ۲۷ اردیبهشت  با حضور اساتید برجسته حوزه زیست مواد دارویی از دانشگاه های سراسر کشور در هتل پارسیان کرمانشاه برگزار شد.
۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۱۱:۴۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید